Toptha me kokos  nga Kaltrina Berisha
Toptha me kokos nga Kaltrina Berisha

Toptha me kokos nga Kaltrina Berisha

Kuzhint.com

  • 5 gota te ujit qumesht
  • 2 filxhana miell
  • 2 filxhana e gjysem sheqer
  • 1 luge gjelles margarin
  • 1 sheqer vanilje
  • Kokos per mbeshtjellje
  • qokolad per dekor

Pergaditja: Ne nje ene hedhim qumeshtin ne zjar per ta veluar dhe ne te hedhim sheqerin margarinen edhe sheqer vaniljen pastaj pasi te vloj masa ia hedhim qumeshtin dhe vazhdimisht e perziejm deri sa masa te trashet, pastaj masene trash e hedhim ne filxhana dhe e leme te ftohet.

Pasi te mpikset masa i largojme nga filxhanat dhe i lyejm mire e mire me kokos dhe i dekorojme me cokolad siper.


Fjalet kyqe : embelsira  toptha  kokos  gatuar  kaltrina  berisha  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kek me karotë
Kek me tre ngjyra
Toptha me bollgur dhe arra (video )