Recetat e fundit

Sheqerpare turke nga Ledion Stars
Gurabia nga Egzona
Mishë viqi me perime ne tavë
Salca shtepie me speca te kuq
Havellë turke (tranhallvë) tnga ne
Ëmbelsir me kakao e pergatitur nga une
 Proja me spinaqë nga Valdeta Latifi
Pogaçe  nga Valdeta Latifi
Ëmbëlsir me pudingë nga Bo Na
Rafaello nga Lulja La
Frikadelli me pire ( qofte te mbushura me pire) nga Arber Denik
Makarona ne tav
Kekè torta nga Lulja La
-Gurabija -
Kepurdha te mbushura me sos
Torte me puding nga Lulja La
Tembel oriz(sultiash) ne menyre  te shpejt
Krepa (pallaqinka) me nutella
Petulla me luge nga tegatuajm,com
Pogaçe  me form te lules  nga Alba.
Tavë me vez dhe me mishe pule nga www.tegatuajm.com
Pogaçe te vogla  nga Nazja
Pogaçe te vogla me forma nga Bardhe Buçaj
Embelsirë me rende nga Lulja La
Speca turshi mbrenda 24 orve nga tegatuajm.com
Bakllavë nga Lulja La
Gjemë prej kumbullave nga Bardhe Buçaj
Embelsirè krokante me susam nga Stavroula Voula
Turshi te perziera nga Ledion Stars
Tort me tri shtresa nga Lulja La
Kube me keksa dhe kokos nga Lulja La
Speca te ferguar me veze nga tegatuajm.com (video)
Kifle role me djathe nga Gonxhee K. Beha
Pjeshka nga Shqipe Mehmeti Jusufi
Samsa nga Shqipe Mehmeti Jusufi
Speca turshi nga Egzona Ami Fejzullahu
Torte shtepije
Komposto prej pjeshkave
Qorbe verore me domate
- Manchmelow -
Arsyet se perse ju zgjoheni kohë pas kohe naten
Kesaj i thon dashuri e vertet
Patate dhe kofsha te ferguara ne tigan
Sweet and sour chicken
Rucola salate dhe pasta alla´arrabbiata me mishe te bardhe pule  nga TeGatuajm