Stek mishi e pjekur
Stek mishi e pjekur

Stek mishi e pjekur

Kuzhint.com

Perberesit per 4 persona: 8 Steke(apo medaljon) mishi (copa ti ket 100 gr) 250 gr Mozzarella 2 Domate 80 gr salc te gjelber Krip,

Piper i bardhe 2 Luge gjelle vaj Fleta borziloku per dekor Pergaditja: 1.

Hedhim vaj ne nje tigan te madhe e nxehim dhe e pjekim mishin 4 minuta. 2.

Mozzarella-n e presim ne 16 feta.

Domatet i pastrojme dhe i presim ne 8 feta.

Mishin e pjekur e rendisim ne nje tave te lyer me pak vaj.

Siper e lyejm mishin se pari me salc pastaj ia vendosim nga 2 feta domate dhe 2 feta mozzarella. 3.

Vendosim taven ne furre ne temperatur 175 Grad dhe e lem 10minuta te pjeket.

Gjate servimit e dekorojme me pak fleta borziloku. Burimi: www. lecker. de Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : gjellera  stek  mishi  pjekur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pogaçe te vogla me forma nga Bardhe Buçaj
Tortilla te mbushura nga Gjyle Laçaj-Kajdomqaj.
Gurabija me portokallë