Fara e zezë: vetit sheruse
Fara e zezë: vetit sheruse

Fara e zezë: vetit sheruse

Kuzhint.com

Fara e zezë: shëron çdo sëmundje, përveç vdekjes.

Lexo dhe shperndaje!

Ajo përmban fosfat, kalcium, hekur, fosfor, karbohidrate dhe esenca të cilat formojnë pjesën më të madhe të fuqisë së tyre.

Ajo përbën kështu një ilaç natyror që shëron çdo sëmundje.

Ajo stimulon imunitetin (forcon mbrojtjet e sistemit imunitar), antiseptik, ndihmon tretjen e ushqimit, anti-inflamatore, anti-alergjike, antibiotik natyral, anti-astmatike, dhe nxit kujtesën.

Sot, ato gjenden në forma të ndryshme dhe të larmishme: pluhur, vaj, krem, çaj dhe madje edhe kapsula.

Atë mund ta gjeni gjithashtu në formën e sapunit.

Ndihmojnë në shërimin e disa sëmundjeve:

Dhimbje koke dhe marramendje, gripi, problemet me frymëmarrjen dhe astmën, problemet e zemrës dhe presionin e gjakut, dhimbje dhëmbi, reumatizëm, problemet me urinën dhe veshkat, problemet me fytyrën.

Sëmundje të tjera që mund të trajtohen nga fara e zezë janë: injeksione, paraliza e fytyrës, hemorroide, ulcerat, urthi, diabeti, impotenca seksuale, etj.


Fjalet kyqe : embelsira  fara  zeze  vetit  sheruse  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Krepa me lëng portokalli
Si gatuhet brumi Sfoljat
Si te gatuajm biskota pavesini me nutella