Llokuma me djath
Llokuma me djath

Llokuma me djath

Kuzhint.com

4 ve 4 dl. jogurt 200 gr. djath 4 lug. supe. vaj 1 lug. qaji bakin 500 gr. miell(c. a) nga perbersit e ben brumin, e tehollon dhe e pren ne trekendsha dhe i len me pushu nja 30 min.

I mbushim sipas deshires me djath ose me xhem, pastaj i fergon sikur llokumat e zakonshem. ky brum mund te perdoret edhe per pogaq.


Fjalet kyqe : brumera  llokuma  djath  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si bëhet keku
Hallvë turke nga Kaltrina Berisha
Brownie me mascarpone