Qofte me kunguj
Qofte me kunguj

Qofte me kunguj

Kuzhint.com

Përbërësit për këtë recetë:

400 g kunguj,

2 kokrra vezë,

200 g gjizë,

2 lugë gjelle djathë kaçkavall,

3 lugë gjelle miell,

4 luge gjelle vaj ulliri,

piper i zi,

Përgatitja:

Fillimisht grijmë kungullin në rende, e vendosim në një tas ku shtojmë vezët, gjizën, djathin, miellin dhe erëzat.

Vendosim në zjarr një tigan me 4 lugë gjelle vaj ulliri dhe sapo vaji të nxehet me ndihmën e një luge vendosim qoftet në vajin e nxehtë për t’i skuqur.


Fjalet kyqe : receta  huaja  qofte  kunguj  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

-KIFLE-
Rolle me çokolladë dhe kokos
Ëmbelsirë me karota qe nuk pjeket