Salat me kus kus (Couscous) dhe salce jogurti
Salat me kus kus (Couscous) dhe salce jogurti

Salat me kus kus (Couscous) dhe salce jogurti

Kuzhint.com

Perberesit: 500 gr Kuskus 1 Spec i kuqe 1 Spec i verdh 1 Spec i gjelber 1 Kastravec 1 Qep 300 gr Djathe sharri 2 Domate 500 gr Jogurt 2 Limona Kripe dhe piper Ereza te fresketa Majdanoz Pergaditja: Kuskusin(Couscous) e hedhim ne 300 ml uje te ftohet te zbutet pastaj te pergaditet sipas udhezimeve qe shenojne ne paka. Specat, domatet, qepen, kastravecin dhe djathin i presim ne katrore te vegjel pastaj i perzime me kuskusin e zier dhe i hedhim majdanoz te prere imet. Per salcen marrim jogurtin e perzime me lengun e limonave i hedhim krip, piper dhe erezat e fresketa nese deshironi mundeni ti hedhni edhe pluhur hudhre. Salcen e pergaditur e qesim te kuskusi dhe e perzime tere salaten deri sa te bashkohen mire perbersit me salcen. Burimi: www. chefkoch. de Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : sallata  salat  couscous  salce  jogurti  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Krem karamel
Toptha me gjizë
Ngjyra e gjuhës tregon për sëmundjet