Makarona me salmon te tymosur
Makarona me salmon te tymosur

Makarona me salmon te tymosur

Kuzhint.com

Perberesit: 200 gr Salmon i tymosur 1 Thelp hudher 1 Qepe 2 Luge gjelle vere e bardhe 200 ml Ajke 250 gr Makarona Pak margarine Pergaditja: Qepen dhe hudhren e presim imet dhe i fergojme me pak vaj.

E presim salmonin ne copa te vogla dhe i hedhim ne tigan per tu pjekur pak.

Ia shtoj me 2 luge gjelle vere te bardhe dhe ajken si dhe ereza te tjera sipas deshires qe keni (mos i hedheni krip) Makaronat duhet te jene me heret te ziera.

Bashkojme salcen me makaronat dhe e mbushim pjaten.

Te servohet e kombinuar edhe me salat te gje lber. Burimi: www. chefkoch. de Perkthimin e ka bere


Fjalet kyqe : gjellera  makarona  salmon  tymosur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si ti pergaditim lakrat turshi
Salmon me couscous dhe perime
Fasule turke