Kifle te shpejta me djath e magdanoz
Kifle te shpejta me djath e magdanoz

Kifle te shpejta me djath e magdanoz

Kuzhint.com

Perbersit:

2 Gota te ujit kos

1 gote te ujit vaj

4 te bardha te vezes

Djath, magdanos dhe biber i kuq per mbushje

miell sipas nevojes

per lyerje 1 e kuqe e ves edhe susam.

Pergdaitja: Te gjithe perbersit i bejme bashke duke i ulur me miell deri sa te formojme nje brume homogjn dhe njellos si kiflet e zakonshme i shtirjm me pic dhe i mbushim me djath te gerguar me biber te kuq dhe magdanoz i rendism ne nje tepsi, lyejm me nje te kuq te vezes i pjekim per 20 min ne tem 150 grad. ( Formen mund te ia jepni sipas deshires, ne kete rast si ne foto brumi eshte i shtrir i teri i eshte hedhur siper hargji eshte bere rolad dhe eshte prer me thike ne forme hajmalie. )

I gatuara nga te ;www. tegatuajm. com

Ju befte mire. ,


Fjalet kyqe : brumera  kifle  shpejta  djath  magdanoz  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Smoothie me ananas
Kurore nga brumi me pesto
Torte me petë te gatëshme dhe bruznica