Cole slaw (salate amerikane me laker dhe karrota)
Cole slaw (salate amerikane me laker dhe karrota)

Cole slaw (salate amerikane me laker dhe karrota)

Kuzhint.com

Perberesit per 6 persona: 1. 4 kg Laker 2 Karrota te medha 150 gr Ajke 6 Luge gjelle majonez 3-4 Luge gjelle uthulle Krip, piper Sheqer Pergaditja: 1.

Lakres ia largojme fletet e jashtme, e pastrojme dhe e presim ne kater pjese.

Ia largojme edhe kercellin. 2.

Lakren e grryejme ne rende ose me thike e presim ne shirite shume te holla dhe i hedhim ne nje ene te madhe. 3.

Gjithashtu edhe karroten e pastrojme, e qerojme dhe e grryejme ne rende.

I hedhim te lakra dhe ngjeshim me duar (ne kete menyre behet lakra me e bute). 4.

Per salcen perzim ajken, majonezin, uthullen, 2 luge qaji krip, nje luge qaji piper dhe nje luge gjelle sheqer.

Ngjeshim edhe njehere salaten me duar duke ia shtuar kesaj radhe edhe salcen.

Mbulojme enen me kapak dhe e vendosim ne frigorifer qe te ftohet 4 ore. Burimi: www. cookingnook. com Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : sallata  cole  slaw  salate  amerikane  laker  karrota  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qofte me veze dhe patate
Edukata e ngrënies
Torte me  qokolad