Byrek me spinaq djath e veze
Byrek me spinaq djath e veze

Byrek me spinaq djath e veze

Kuzhint.com

Zem brumin :gjysem kg miell, dy filxhana kafe me vaj, pak krip dhe uje sa te behet brumi i zakonshem.

E le te mbuluar brumin e marrim spinaqin e lajme e grime mire i hedhim erza piper e namexhik ktipe djathe dy veze e i perzim mire.

Pastaj bejme petat sa tepsia qe kemi i shtrojme gjysmat e hedhim spinaqin qe pergatitem pastaj shtrojme petat e tjera.

Une para se ta pjek e pres ne copa e i hedh yndyren vaj apo gjalp dhe e pjek ne temp 180 per gati nje ore

Spinaqit i hedh edhe nje filxhan kafeje me vaj ulliri.

E gatuar nga Monda Kalenja


Fjalet kyqe : brumera  byrek  spinaq  djath  veze  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

TA KAM FALUR I DASHUR BABA
Kifle me arra
Steak me piper