Buke ne furre me proshute, domate, veze, qumeshtdhe djath kackavalle nga tegatuajm
Buke ne furre me proshute, domate, veze, qumeshtdhe djath kackavalle nga tegatuajm

Buke ne furre me proshute, domate, veze, qumeshtdhe djath kackavalle nga tegatuajm

Kuzhint.com

Pergaditja:

Ne fillim buken e ftohur e presim te gjithe ne fleta dhe i lyejm me gjalpe..

Pastaj 4 veze i rrahim me nje pirun ne nje pjate dhe aty ia hedh 1-2 gota qumesht..

Ne vazhdim domatet i presim ne fleta te holla..

Marrim nje tepsi e lyejm me gjalpe dhe ne te renditim fetat e bukes si ne foto, proshute ose sallam si dhe

nje flet domate mundemi edhe djathe kaqkavall me i vendos ne mes si une ne kete rast..

Pasi te kemi perfundu me renditje siper bukes hedhim masen e trazuar me vezet dhe qumesht..

Ne fund diathin kackavall ose djathe per pice e grijm nr rende dhe ia qesim siper bukeve te renditura dhe

tepsin e vendosim ne furre ne 190 grad per 10-15 minuta

Nje foto nga interneteiqe ta keni me te lehte ecuein e gatimit


Fjalet kyqe : anti  pasta  buke  furre  proshute  domate  veze  qumeshtdhe  djath  kackavalle  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kek i shpejte me kakao
Gurabija me portokallë
Embelsire me arra, lejthia dhe ajke