Brusketa me pomodorini
Brusketa me pomodorini

Brusketa me pomodorini

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

Vaj ulliri 30 gr, Domate 3-4, Majdanos 10gr, Rigon dhe Hudhra, Bukë e thekur

Pregaditja e recetës :

Pritni feta të holla buke.

Prisni domatet në kube të vogla, grini një thelb Hudhre dhe 10g majdanos.

Bashkoni domatet me hudhrat dhe majdanosin, shtoni pak rigon, krip dhe piper.

Pritni feta të holla buke.

Prisni domatet në kube të vogla, grini një thelb Hudhre dhe 10g majdanos.

Bashkoni domatet me hudhrat dhe majdanosin, shtoni pak rigon, krip dhe piper, përzijini mirë dhe liheni garniturën në frigorifer për një orë.

Merrni bukët e thekura dhe vini mbi të një lugë me garniturën e domateve që keni pregatitur.


Fjalet kyqe : anti  pasta  brusketa  pomodorini  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Djath i bardh  i marinuar
Ushqimet fatsjellëse, që duhet të jenë mbi tavolinën e Vitit të Ri
Gjoks pule me pana