Levrek në skarë
Levrek në skarë

Levrek në skarë

Kuzhint.com

Përbërësit: ▪ 4 levrek ▪ Perime skare (kunguj, patëllxhana) ▪ Vaj ▪ Kripë ▪ Piper Përgatitja: Presim levrekun në fileto, e marinojmë me vaj, kripë, piper dhe e vendosim në skarë. Edhe me perimet veprojmë në të njëjtën procedurë. Pasi ta kthejmë levrekun në anën tjetër të skuqet vendosim perimet.

Dekorojmë si në foto. /telegrafi/


Fjalet kyqe : gjellera  levrek  skare  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Njoki me salce djegese
Tri ide te ndryshme vetem me nje gatim
Rumpsteaks me patate dhe kepurdha