Speca te mbushur me vezë
Speca te mbushur me vezë

Speca te mbushur me vezë

Kuzhint.com

Përbërësit:

1-2 speca të mëdhenj,

2 kokrra vezë,

3 lugë gjelle vaj ulliri,

Kripë,

Piper,

Kopër,

Përgatitja:

Hedhim në tigan pak vaj (ose gjalpë).

Presim specat në rrathë të mëdhenj me trashësi 1 cm.

Vendosim në tigan copat e specit dhe në hapësirat e tyre bosh thyejmë nga një kokërr vezë.

I hedhim kripë dhe i servirim në pjatancë duke i shoqëruar me domate, djathë dhe pak kopër. /telegrafi/


Fjalet kyqe : gjellera  speca  mbushur  veze  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kilogramët Shkrihen Shpejt Me Supën Magjike
Krem qershie(per 4 porcione)
Torte e bute me çokolad