Recetat e fundit

Speca të mbështjellë me proshutë
Speca feferona turshi
Speca lule ose somborka turshi
Speca ne furr me hudhur
Speca të shijshm pikante turshi
Dollma(speca) te mbushur me mishë nga ne
Speca mishë te mbushura
Speca Djegës Turshi
Speca te mbushur
Speca të pjekur në kavanoz
Gjoks pule me speca te ndryshem
Pite me kungullë dhe speca të gjelbërt
Speca të mbushura me ajkë apo gjizë
Speca te mbushur
Ajvar (salcë me speca dhe patëllxhan të pjekur)