Pogaqe te vogla nga Buqe Ferizi
Pogaqe te vogla nga Buqe Ferizi

Pogaqe te vogla nga Buqe Ferizi

Kuzhint.com

Perberesit per brumin:

300 ml Qumesht

2 Luge qajiSod te bukes

Miell deri sa te formohet nje brume qe nuk ngjitet ne duar

Nga perberesit e larteshenuar bejme brumin pastaj e ndajme ne kulaq te vogel i lyejme siper me vaj ose te kuqe te vezeve dhe i skerasim me susam.

Te pjeken ne furre ne temperatur 175 Grad.

E gatuar nga Buqe Ferizi


Fjalet kyqe : pogaqe  vogla  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Paqe nga Aldina Ademi
BISKOTA ME FARA SUSAMI
Buke me rrush