Pogaqe te vogla me forma nga tegatuajm
Pogaqe te vogla me forma nga tegatuajm

Pogaqe te vogla me forma nga tegatuajm

Kuzhint.com

Përbërësit;

2 gota mielle,

1 filxhan kos,

1 filxhan vaj,

1 Pluhur pjekje,

Kripë 1 lugë çaji,

200 gr djathë feta,

Përgatitja;

Ne nje ene perziejm vezët me vaj dhe kos.

Shtojm miellin dhe kripën dhe te gjitha i përziejm me një pirun.

Djathin feta e grimcojm dhe pastaj e shtojm tek masa dhe e përziejme prap mirë.

Masen e fituar e hedhim në module për muffins dhe ato piqen në furrë te parangrohur në 200 gradë për 20 minuta.


Fjalet kyqe : brumera  pogaqe  vogla  forma  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tatlia me forma nga Albana
Si te gatuajm ; Shendetlije
Çfarë duhet të bëj që fëmija im të flejë më gjatë