Cheesecake me Nutella
Cheesecake me Nutella

Cheesecake me Nutella

Kuzhint.com

Përbërësit:

Brumi-baza:

150gr miell50gr kakao100gr sheqer100ml ujë të vakët60ml vaj misri � pako pluhur për pjekjePak kripë

4 vezë500gr djath krem150gr sheqer2 pako sheqer vanilje

Përgatitja:

Në një enë përziejm miellin, pluhurin për pjekje, kakaon dhe sheqerin. 2.

Në enë tjetër përziejmë ujin me vaj. 3.

Shtojmë pjesën e lëngëshme mbi miell dhe I përziejm mire. 4.

Masa e fituar vendoset ne tepsi dhe piqet ne 200 �C. 5.

Ndërkohë tundim pak vezët me sheqer dhe ia shtojmë djathin. 6.

Masën e fituar nga vezët pas 10min pjekje të pjësës së pare ia shtojmë përmbi dhe vazhdon të piqen edhe 15-20 min tjera duke ulur temperaturën në 180 �C. 7.

Në fund pasi ëmbëlsira të piqet dhe ftohet e lyejmë përmbi me nutella të cilën e shkriejmë pak në mënyrë që ta lyejm më lehtë .


Fjalet kyqe : embelsira  cheesecake  nutella  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Embelsire me molla dhe karamel
Bamje me karrota
SI TE LARGOJME NJOLLAT E ZEZA NE FYTYRE