Pogaqe te mbushura me djathe
Pogaqe te mbushura me djathe

Pogaqe te mbushura me djathe

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

2 vez dhe kripe, 1 luge sheqeri sod buke, 1 gote e gjysem me jogurt, 1 lug sheqeri me pecivo, uje te vaket dhe djathe, mielle sipas nevojes

Pregaditja e recetës :

E zem brumin me 2 vez, 1 luge sheqeri sod buke, 1 gote e gjysem me jogurt, 1 lug sheqeri me pecivo, kripe, mielle sipas nevojes dhe uje te vaket pasta nga brumi i fituar formojm pogaqet e vogla i mbushim ne mes me nga pak djathe dhe i renditim ne tepsi pastaj pasi ti kemi pergaditur siper i lyejm me nje vez dhe per dekort i hedhim edhe susam pastaj i pjekim ne furre te nxeht ne 200 grad derisate marrin nje ngjyre si ne foto.

Ju falemiderit shume nese i pelqeni dhe i gatuani edhe ju!

Pogaqe te mbushura me djathe nga Lumturije Demiri.


Fjalet kyqe : pogaqe  mbushura  djathe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tave me kofsh pule dhe oriz bere nga Era Rexhepi
-Leqenik -
Salmon me salate orizi asiatike