Kifle piramid e mbushur
Kifle piramid e mbushur

Kifle piramid e mbushur

Kuzhint.com

Pershkrimi i recetes ne pika te shkurta.

Per me kjarte shiko foton. Perberesit: 250 gr Peta te gatshme 6 Piramida per akullore te cilat duhet ti mbeshtjelleni me folie alumini Miell sipas nevojes Duhet te pjeken ne temperatur 200 Grad per 15 minuta. Per ecurin e pergaditjes shiko foton. Per kremin ju duhen : Gjysem filxhani qumesht kokosi Nje pako pluhur pudingu me shije vanille 3/4 Filxhan kungull i konservuar 3/4 Luge qaji kanell Gjysem filxhani ajke e ftohet Gjysem filxhani karamel Gjysem filxhani kokos Pergaditja e kremit: Rrahim me tel kuzhine qumeshtin, pluhurin e pudingut, kungullin e bere pure dhe kanellen deri sa te trashet. Rrahim ne anen tjeter ajken.

Pasi te trashet e hedhim te perzierja me kungullin duke e perzier mire deri sa te bashkohen perberesit.

Me kremin e pergaditur mbushim piramidat nga brumi.

Te fund e dekorojme me karamel dhe kokos. Ju beft mire! Marrur nga: http://www. justataste. com/


Fjalet kyqe : embelsira  kifle  piramid  mbushur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

KONSUMI I PËRDITSHËM I MISHIT TË KUQ MUND TË SHKAKTOJË…
Toptha me Kakao dhe Hurme
Kube me qokollad dhe biskota