Pogaçe te vogla nga Gzime Nuhiu
Pogaçe te vogla nga Gzime Nuhiu

Pogaçe te vogla nga Gzime Nuhiu

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

2 veze 2 gota te ujit kos, Me pak se 1 gote e ujit me vaj1 peciv, Miell sipas nevojes, Susam per sperkatje

Pregaditja e recetës :

Ne nje ene te thellw thyejm vezet dhe i bashkojme me kosin i rrahim mire pastaj shtojme edhe vajin dhe 1 luge te meseme me krip mases se lenkshme i shtojme miell edhe 1 pecive deri sa te behet masa pak me e trash se krelana dhe pastaj e hedhim ne nje tepsi me forma muffins te lyer me gjalp, e sperkasim me susam dhe i pjekim per 30 min ne temperatur 170 grad.

Sherbehen menjeher me çaj Ju befte mire...


Fjalet kyqe : brumera  pogaqe  vogla  gzime  nuhiu  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tarator
Pije shtepiake qe djege kalorit
 Torte angleze me mak