Mos pini uje ne menyre te gabuar, Ja menyra e drejte!
Mos pini uje ne menyre te gabuar, Ja menyra e drejte!

Mos pini uje ne menyre te gabuar, Ja menyra e drejte!

Kuzhint.com

Ju pini ujë ne menyren e gabuar.

Zbuloni se pse është e gabuar dhe se si duhet përmirësuar shëndetin tuaj të përgjithshëm me anë të ujit të pijshëm!

Pirja e ujit është një nga gjërat më të rëndësishme për të bërë, kur është fjala për të jetuar i shëndetshëm.

Por ju ju pini ujë ne menyren e gabuar.

Trupi ynë ka nevojë për 1, 5-2 litra në ditë dhe edhe më shumë në qoftë se ju mund të konsumoni.. Ne jemi të gjithë të vetëdijshëm për këtë dhe të gjithë duhet të konsumojnë të paktën 1, 5 litra ujë për të mirën tone.

Megjithatë, shumë njerëz nuk e dinë menyren e drejtë të ujit të pijshëm.

Kjo është shumë e rëndësishme në qoftë se ju doni të gëzoni të gjitha përfitimet e ujit.

  • Këtu janë disa sugjerime:

Në mëngjes, pasi ju të zgjoheni pini dy gota ujë.

Kjo është shumë e dobishme në aktivizimin organet e brendshme.

Një orë para çdo vakti ju duhet të pini një gotë ujë.

Kjo është e dobishme për përmirësimin e punës së sistemit të tretjes

Mos harroni të pini një gotë ujë çdo herë para se të shkoni në dush.

Ajo mund të jetë shumë e dobishme për uljen e presionit të gjakut.

Gjithashtu, një gotë para se të shkoni për të fjetur ul rrezikun e goditje apo sulm në zemër.

Nje fakt interesant është se uji perdoret për të ndaluar dhimbjet që mund të ndodhin gjatë natës, pasi qe e mban trupin te hiratuar ndersa perdorimi i tij sipas ketyre keshillave do te jete shume i dobishem per ju dhe shendetin tuaj.


Fjalet kyqe : keshilla  pini  menyre  gabuar  menyra  drejte  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Dieta ideale për secilën shenjë të horoskopit
Torte me molla dhe limon
Si ta kemi  nje fytyr te paster pa akne (puqrra)