Mantia me mishe nga Lulja La
Mantia me mishe nga Lulja La

Mantia me mishe nga Lulja La

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

mielle vaj dhe pak krip, dy luge uji te vaket

Pregaditja e recetës :

Mielle, pak krip, vaj, dy luge uji te vaket, per brum homogjen e len 15 min i ndan kuleqet e vegjel i hollon pak.

Lyen secilen me vaj i ben bashk nga kater kuleq ashtu e perserit me te gjith kuleqet i zgjat petet me dor deri sa te shen se esht e duhur i pren simbas deshire formen per brendesi mish i grir, krip spec te kuqe, pak biber, qep e qet ne nje tigane fergon me pak vaj edhe esht gati per mbeshtjellljen e mantiave edhe e pjek.


Fjalet kyqe : brumera  mantia  mishe  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embelsira  me pudinge  nga Lulja La
Pije me shafran te indis
Ëmbëlsirë e lehtë