Kollpite te vogla me spinaq
Kollpite te vogla me spinaq

Kollpite te vogla me spinaq

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

600 g miell, 400 ml ujë, 2 lugë vaj, 1 kg spinaq, 500 gram djathë, Krem 250ml kosi

Pregaditja e recetës :

Formojme brumin njelloj sikur per pite me uje pak te vaket me miell dhe krip sipas deshires.

Pasi masa te jete gatuar e leme te qendroj per gjysem ore dhe ene anen tjeter pergadisim mbushjen me 1 kg spinaq e pastrojme e prejme dhe ne te hedhim djathine grimcuar, ajken e kosit dhe 2 veze.

Marrim brumin e ndajme en kulqe te vegjel dhe i hollojme dhe i sperkasim pak me yndyr dhe hedhim nga masa me spinaq i mbyllim ne form rolade dhe formojme rrethin e pare dhe vazhdojem em tere brumin e mbetur dhe ne fund i sperkasim me yndyr dhe i pjekim ne furr ne 200 grad per 45 min deris ate picet mire.

Recet e gatuar nga nje fans e faqes: Roni Kabashi


Fjalet kyqe : brumera  kollpite  vogla  spinaq  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mesoni sa me shume   keshilla per jeten
Mposhteni gurin në fshikëzën e tëmthit
Rolle orizi me djathë dhe pershut