Biskota me marmeladë maline
Biskota me marmeladë maline

Biskota me marmeladë maline

Kuzhint.com

Perberesit:

1 kg miell ose edhe me shume,

3 Luge gjelle gjalp qe perdorim zakonisht,

3 Luge gjelle sheqer,

1/4 Luge qaji pecive,

1 Luge gjelle marmelade maline,

1 Luge gjelle vaj,

1 Luge gjelle qumesht,

Nxehim furren ne 190 Grad.

Përgatitja:

Rrahim me mikser gjalpin dhe sheqerin pastaj ia shtojme vezen, peciven, qumeshtin dhe miellin.

Nga brumi bejme toptha sa nje madhesi arre dhe ne mese bejme nje vrim duke e shtypur me gisht.

I vendosim te gjitha ne tepsi te mbuluar me leter dhe i pjekim ne furre per disa minuta.

Pasi te pjeken i largojme nga zjarri dhe vrimat i mbushim me marmelad.

Ju beftmire!

Gatimin e ka bere faqeja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : brumera  biskota  marmelade  maline  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

AQ SA DUHET TË DINI PËR KALIUMIN
Muffinsa të shijshm me krem dhe arra
Luftojeni virusin me kos