Gjoks pule me spinaq dhe makarona
Gjoks pule me spinaq dhe makarona

Gjoks pule me spinaq dhe makarona

Kuzhint.com


Perberesit:

Nje qepe e vogel e prere imet
Nje luge gjelle vaj
150 gr Gjoks pule
250 gr Spinaq i fresket ose nga frizi
60 gr Makarona
Krip,piper dhe pak muskat (mustard)

Pergaditja:

Qepen e skuqim ne vaj deri sa te zbutete pastaj ia shtojme gjoksin e pules te prere ne dy pjese. Pjekim mishin mire nga te dy anet.
Ne fund i hedhim krip ,piper dhe e largojme nga zjarri.
Nese perdorni spinaq nga frizi e lereni te shkrihet pastaj fergoni ne tigan me pak vaj duke i hedhur krip,piper dhe pak mustard.
Makaronat i ziejme sipas udhezimeve qe shenojne ne pako. Mbasi te zihen i kullojme dhe i bashkojme me spinaqin.
Te servohet ne pjate spari makaronat e perziera me spinaq dhe siper i vendosni mishin e skuqur.

Quelle: www.chefkoch.de

Fjalet kyqe : gjoks pule  makarona  spinaq  
Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me krem dhe kompot te mollave
Kekë I shpejt laraman
Mbroni organizmin tuaj duke konsumuar kos