Dieta me karota për të larguar kilet e tepërta Kategoria
Dieta me karota për të larguar kilet e tepërta Kategoria

Dieta me karota për të larguar kilet e tepërta Kategoria

Kuzhint.com

Ushqimi i ekuilibruar E premte, 29 Maj Karota është mjaft e pasur në vitamina A,

B dhe C, si edhe substanca minerale mjaft të çmuara për organizmin.

Konsumimi i shpeshtë i karotave është i nevojshëm, sidomos për ata persona që vuajnë nga lodhja, dobësia dhe stresi.

Kërkimet e fundit kanë treguar se dieta me karota është mjaft e mirë për të humbur kilet e tepërta.

Dita e parë Mëngjesi: 1 filxhan kafe me qumësht dhe gjashtë biskota Paradreke: 1 gotë lëng karote Dreka: 50 g oriz me salcë karote + 1 frut Pasdreke: 1 frut sipas dëshirës Darka: 100 g mish pule + 1 domate e madhe Dita e dytë Mëngjesi: 1 filxhan kafe me qumësht, 1 fetë buke integrale me pak marmelatë Paradreke: 1 gotë lëng karote Dreka: 1 racion peshk, 1 racion sallate me karotë, borzilok dhe pak bukë Pasdreke: 1 frut të stinës Darka: 70 g proshutë dhe 1 karotë e grirë në sallatë me 1 lugë gjelle vaj dhe limon Dita e tretë Mëngjesi: 1 filxhan kafe, 1 fetë buke + 1 lugë gjelle marmelatë Paradreke: 1 gotë lëng karote Dreka: 1 racion pure karote, 60 g djathë + fetë buke Pasdreke: 1 frut sipas dëshirës Darka: 100 g peshk, 1 sallatë e madhe me karotë + vaj ulliri + limon, 1 frut sipas dëshirës

Lexoni me shume tek: www. living. al


Fjalet kyqe : keshilla  dieta  karota  larguar  kilet  teperta  kategoria  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota me form lule
Torte e pa pjekur me rende
Pulë me xhenxhefil dhe limon