Embelsir me peta te gateshme
Embelsir me peta te gateshme

Embelsir me peta te gateshme

Kuzhint.com

  • 4 peta te gateshme me kakao>petat duhen te lagen me pak qumesht qe te behen me te buta

Per fillin;

  • 1 pako me dr otker me kakao te gatsheme

Per dekor;

  • shllag te rrahur me qumesht sipas deshires

Renditja;

Ne fillime pergaditeni fillim duke e rrahur me qumesht si dhe shllagun edhe kete te rrahur mire me qumesht

Marrim petat dhe i renditim si ne foto por ne fillim petat duhen te lagen me pak qumesht qe te behen me te buta pastaj ia qesim kremin tani peta e dyte apet edhe kete e lagem me qumesht siper qesim nje pjes te shllagut pastaj vazhdojm si ne fillim deri sa te perfundojn petat dhe kremi Torten e perfundojm me nje shtres nga shllagu.

Ju beft mire!

Embelsir e mrekulluesheme e pergaditur nga >>Vesa Nina


Fjalet kyqe : embelsira  embelsir  peta  gateshme  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Topa bore(petulla)
Cupcakes (mufinsa)
Lëngu Shërues i Pagjumësis