Salate me patet dhe djathe feta
Salate me patet dhe djathe feta

Salate me patet dhe djathe feta

Kuzhint.com

Perberesit per nje persona: 100 ml Leng supe Nje qep 250 gr Patate Gjysem luge qaji senf Nje luge qaji vaj 100 gr Rukola salate 100 gr Cherry domate 70 gr Djathe feta Pergaditja: Ziejme qepen e prere ne katrore se bashku me lengun e supes ne nje tenxhere.

Pastaj patateve ia heqim levoren i presim ne katrore dhe i hedhim te lengu i supes qe eshte duke u zier.

I hedhim senf si dhe krip e piper sipas deshires.

Ne fund ia shtojme edhe vajin dhe i lem mbi zjarr tenxheren deri sa te zihen patatet.

Rukolen dhe domatet i pastrojme.

Domatet i pergjysmojme.

Kullojme patatet dhe i servojme ne pjate duke ia hedhur siper rukolen dhe domatet.

I hedhim krip e piper dhe pak leng limoni sipas deshiren dhe krejt ne fund djathin feta te prere ne katrore. E perkthyer nga www. tegatuajm. com Quelle: kochen. bildderfrau. de


Fjalet kyqe : gjellera  salate  patet  djathe  feta  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…



Recetat e rekomanduara :

Krelan(proja) me miell misri dhe djathe nga tegatuajm
Llokuma shumë të shijshme
Qepa dhe hudhra mbrojnë nga kanceri i stomakut