Torte me pete te gateshme nga Lendita Saqipi.
Torte me pete te gateshme nga Lendita Saqipi.

Torte me pete te gateshme nga Lendita Saqipi.

Kuzhint.com

Po ket torte nevoten ;

  • nje pako me pete tegateshme te tortes /3 peta/
  • . 1 puding karamel.
  • 1 shllage te qokollades per me ju pershtat edhe petave te gateshme qe jan me kakao.
  • qokollada te vogla dy ngjyrshe per zbukurimin e tortes.

Pergaditja;

Ne fillim ziejm pudingun sipas udhezimeve qe shkruan ne pako e leme menjan pake dhe pastaj bejm renditjen e petave si ne foto duke i rendit njera siper tjetrejs dhe pasi te perfundojm me renditjen e petave dhe pudingut e lyej siper me shllage te rrahur sipas udhezimeve qe shkruan ne pako dhe ne fund e dekorojm me qokollada te vogla dy ngjyrshe

Juboft mir..


Fjalet kyqe : embelsira  torte  pete  gateshme  lendita  saqipi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Brownie me çokolate te bardhe dhe te zeze
Kosi dhe dobitë shëndetësore të konsumimit të tij
Kifle të shpejta nga Kosova