Vezë me spinaq për kafjallë nga ;tegatuajm.com
Vezë me spinaq për kafjallë nga ;tegatuajm.com

Vezë me spinaq për kafjallë nga ;tegatuajm.com

Kuzhint.com

Receta per;Vezë me spinaq për kafjallë eshte e pergaditur nga ;tegatuajm. com

Perberesit per 4 persona:

1/2 kg spinaq 1 bukë 5 vezë vaj, kripë dhe piper i zi Gatimi:Bukën e presim ne feta, si për sandviç.

I marrim pjatat e dheut i lyejm me gjalpe dhe ne secilen pjat vendostm vezet, spinaqi e grimcar i hedhim nga melmesat qe deshirojm, feta buke dhe i vendosim ne furre te parangrohur ne 200 grad.

Bukët i rreshkem me pake vaj dhe i servojm me vezët me spinaq duke i rendisim shkallë-shkallë në pjatën për servirje.

Pjatën e zbukurojmë nese deshirojm edhe me sallate jeshile domate ose dhe me shtalpë si te deshironi.

Nëse keni diçka për të shtuar në temë ju lutem shkruani poshtë tek komentet.


Fjalet kyqe : gjellera  veze  spinaq  kafjalle  tegatuajm  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Llokume  Turke
Djath i bardh  i marinuar
Speca Djegës Turshi