Ëmbëlsirë e shpejtë
Ëmbëlsirë e shpejtë

Ëmbëlsirë e shpejtë

Kuzhint.com

Përbërësit për këtë ëmbëlsirë: 250g miell 250g sheqer 250gr gjalpë 250gr arra te shtypura 2 vezë vanilje pluhur

Përgatitja: Bashkojmë miellin, sheqerin, gjalpin, vanilje dhe arrat e shtypura.

Bashkojmë edhe dy vezët në përbërje dhe i përziejmë.

Të gjithë përbërjen e hedhim në një tavë të veshur me letër furrë.

E pjekim në temperaturë 200 gradë për 45 minuta. /living. al/


Fjalet kyqe : embelsira  embelsire  shpejte  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…



Recetat e rekomanduara :

 Biskota me miellë kokosi
Çfarë ndodh nëse ju pini ujë me mjaltë me stomakun bosh?
Limoni ‘ilaç’ për Bukuri