Çaj Natyral për Mykun dhe Alergjinë,
Çaj Natyral për Mykun dhe Alergjinë,

Çaj Natyral për Mykun dhe Alergjinë,

Kuzhint.com

Vetitë e qajit :

Përdoret kundra mykut në fyt, në lëkurë, kundra mykut të bardhë në gjuhë dhe kundra mykut në zorrë.

Lufton kërpurdhat e mykut. Perberesit:Gjethe mushmolle,

trumëz,

kanell,

lule kumaku. (Calendula Officinalis)Përgatitja:Në 2 litra ujë hedhim 4 lugë nga bima dhe zihet për 5 min. Perdorimi:

Kullohet dhe pihen 3 filxhana çaj në ditë. Kur Myku është në lëkurë ateher me këtë çaj lahet pjesa e infektuar.

Kura vazhdon për 15-20 ditë.

Gjithashtu, për vatrat e mykut ne lëkurë përdoret me shume efektivitet edhe krem myku.


Fjalet kyqe : keshilla  natyral  mykun  alergjine  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Frozen Elsa torte
Qofte me perime
Kuleq shtepie