Torte pudinge (cheesecake)
Torte pudinge (cheesecake)

Torte pudinge (cheesecake)

Kuzhint.com

Perbersit

  • 8 ve
  • 300 gr sheqer
  • 10 luge supe miell
  • 250 gr margarin
  • 1liter qumsht
  • 1 vanill sheqer
  • korja e nje limoni

Margarinin e shkrijm dhe e len me u ftof, pastaj te kuqet e ves itundim mire me sheqerpastaj ia shtojm miellin

margarin e ftohur vanillen dhe ne fund qumshtin ngadal, nga pak dhe ne fund ia qesim edhe te bardhet e veve te rahura

mire ne shkum

Ne tepsi te madhsis 20 x 30 cm e lyer me yndye dhe e permillosun e qesim masen dhe e pjekim ne 170 c per 60 min.

Nga;Nana Minka


Fjalet kyqe : embelsira  torte  puding  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Jiaozi në Kinë- Ravioli në Itali- Pelmeni në Rusi
Tatli e shpejt dhe e leht  nga Ramize Berisha Dierkes
Sarma me prasa