Salate e shpejt me rrepe te kuqe dhe djathe feta
Salate e shpejt me rrepe te kuqe dhe djathe feta

Salate e shpejt me rrepe te kuqe dhe djathe feta

Kuzhint.com

Per sasin e perberesve vendosni ju vet se per sa personi doni ta pergadisni: Rrepe e kuqe (turshi) Majdanoz i fresket i prere jo shume imet Djathe i bardhe feta Krip Piper Uthull Vaj Pergaditja: Rrepen e presim ne feta te holla dhe se bashku me majdanozin e prere i perziejme duke i hedhur krip, piper, uthull dhe vaj.

Pastaj e shperndajme neper pjata dhe i hedhim siper copa te djathit te bardhe. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : sallata  salate  shpejt  rrepe  kuqe  djathe  feta  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gurabija me rrushë
Paçë me peta të bakllavës
Gjevreke (Pereke) te mbushura