Torte per ditelindje nga Shqipe Mehmeti Jusufi
Torte per ditelindje nga Shqipe Mehmeti Jusufi

Torte per ditelindje nga Shqipe Mehmeti Jusufi

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 pako me peta te gateshme, 2 margarina te vegjel te mengjesit, 2 tasa pavllake, 1 paqet me keksa pllazma te bluara, 50 gr arra te bluara, 1 pako sheqer pluhur

Pregaditja e recetës :

Kjo torte eshte e pergaditur shume lehte ku nevoiten : 1 pako me peta te gateshme.

Ndersa kremi qe duhet te vendoset ne mes te petave pergaditet duke i bashkuar keto perbers si ;2 margarina te vegjel te mengjesit, 2 tasa pavllake, 1 paqet me keksa pllazma te bluara, 50 gr arra te bluara, 1 pako sheqer pluhur.

Ndersa per lyrjen e tortes nevoiten : 1 hopla per tort, nje shllag qe duhen te rrahen mire me mikser dhe per zbukurim bombona me ngjyra.

Ju befte mire nese e pergaditni!


Fjalet kyqe : embelsira   torte   ditelindje   shqipe   mehmeti   jusufi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Llokume  Turke
Buk me brokoli proshutë dhe djathë
Pogaqe me djathë dhe spinaqë