Kekë me fruta të shijshme
Kekë me fruta të shijshme

Kekë me fruta të shijshme

Kuzhint.com

Përbërsit:

250gr margarin,

250 gr sheqer,

500 gr Miellë?

1 got e vogel qumesht,

1 puding te bardh dhe,

fruta sipas deshires.

Pergaditja:

Rrahim vezet me sheqerin dhe ne te hedhim gjalpen e shkrir pastaj shtojm peciven dhe miellin.

Masen e hedhim ne tepsi me forme dhe pjekim ne temperature 160 grad per 20 min.

Pastaj pergadisim pudingen me qumesht te nxeht dhe perzijm deri sa te trashet dhe e hedhim siper tortes dhe siper rendisim frutat.


Fjalet kyqe : embelsira  fruta  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gurabija (biskota) me nisheste
Krem pastiqerie (pudingë) per femije
Torte me gjalpë kikiriku