Torte me kos
Torte me kos

Torte me kos

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

2 gota Kos 2 gota miell 2 gota sheqer 1 got vaj 1 Pluhur per pjekje 2 vezë sheqer pluhur për spërkatje nëse deshironi shtoni qershi, unë i kam vendosur

Pregaditja e recetës :

Te gjitha këto përbërës i përzieriejm se bashku mirë, pastaj i derdhim në një tepsi te lyer me gjalp dhe te shtruar me leter per pjekje dhe e pjekim ne furre te nxeht në 200 * C, duke e kontrolluar her pas here.

Kur torta është pjekur dhe eshtë ftohur spërkateni me sheqer pluhur.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte Cappuccino
Topa bore(petulla)
Kube me qokollad