Torte e njelmet
Torte e njelmet

Torte e njelmet

Kuzhint.com

Materialet: 3 vezë 1 filxhan vaj 1 filxhan qumësht 3 gota miell Pluhur pjekje 1 Djathë 100g krem ose djathë feta 1/2 tufë kopër të freskëta 1/2 tufë nenexhik i freskët Kripë 1 lugë çaji Përgatitja: rrahim 3 vezet se bashku me qumeshtin dhe vajin dhe pastaj gradualisht shtojme miellin, peciven, kripen deri sa amsa te bashkohet dhe ne te hedhim djathin e coptuar, nenexhikun dhe koperen e fresket dhe kete mase e pjekim ne nje tepsi te rrumbullaket ne temp 180 grad. Ju befte mire


Fjalet kyqe : brumera  torte  njelmet  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mishe pule me kepurdha dhe pure nga Lulja La
Gjizë e bërë në shtëpi
Maskë per pastrimin e fytyres dhe largimin e qimeve nga  fytyra!