Pasta me domate te fresketa, mozzarela dhe borzilok
Pasta me domate te fresketa, mozzarela dhe borzilok

Pasta me domate te fresketa, mozzarela dhe borzilok

Kuzhint.com

Perberesit:

250 gr Pasta250 gr Cherry domateNje pako mozzarela e prere ne katrore

Nje qepe e prere ne katroreKrip, piper, vaj ulliri dhe borzilok

Pergaditja:

Pastat i ziejme ne uje te kriposur sipas udhezimeve qe shenojne ne pako.

Nderkohe fergojme qepen ne vaj ulliri pastaj ia shtojme domatet e pergjysmuara.

I hedhim krip, piper dhe krejt ne fund borzilokun e fresket.

Ia shtojme edhe pastat e ziera.

Ne fund ia shtojme mozzarelen dhe e servojme menjehere.


Fjalet kyqe : pasta  ulliri  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qorbe verore me domate
Biskota të thata me djathë
Torte me qokollad