Toptha te bute me mishe pule
Toptha te bute me mishe pule

Toptha te bute me mishe pule

Kuzhint.com

Përbërësit:,

-500 Gr Mish pule,

-1 qepë të kuqe,

-1 Veze,

-3 thelpi hudhër,

-200 Ml krem për gatim ose hopla te ushqimit,

-150 Gr djathë kashkavall,

- Krip, piper, erza për shije,

Përgatitja: Te gjithe perbersit duhet te grihen ne rende dhe ne nje ene shtojme mishin, qepen dhe 1 veze duke i perzier me lige dhe en te shtojme erzat. marrim me dore i bejme format e topit njelloj sikur se ne foto dhe i rendisim ne nje tave cfar di qe keni ne shtepi dhe pasi te kemi perfunduar me gjitha marrim ajken ia shtojme siper specialitetit dhe e fusim ne furre ne temp180 grad per 40 min.

Pas 20 min nxerrim taven dhe djathin kashkavall ne rende ia hedhim siper dhe prap e fusim ne furr qe te shkrihet.

Duhet te sherbehet e nxeht.

Qe te moslodheni mund qe djathi te perzihet me ajken direkt dhe ti hidhet siper.

Ju befte mire...


Fjalet kyqe : receta  huaja  toptha  bute  mishe  pule  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…



Recetat e rekomanduara :

Qofte viçi në uiski
Torte rollad me qershia
Çaji i gjelbër përmirëson punën e trurit