Tatlia te shpejta
Tatlia te shpejta

Tatlia te shpejta

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

2 vez dhe 1 peciv, 4 luge sheqer, gjysem gote vaj, gjysem gote qumesht, 2-3 gota mielle

Pregaditja e recetës :

Tatlia te shijshme dhe te shpejta te gatuara nga ne.

Ne fillim ne nje ene i qesim 2 vez me 4 luge sheqer i rrahim mir me mikser pastaj ia shtojm. gjysem gote vaj, gjysem gote qumesht, dhe ne fund1 peciv te perzier me 2-3 gota mielle ose sipas nevojes

Sherbeti:2 gota uje te vluar i perzien mire me 2 gota sheqer dhe i len anash derisa te pjeken tatliat pastaj ia qet siper

Tatlia e nxeht -sherbeti i ftoht


Fjalet kyqe : embelsira  tatlia  shpejta  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Bakllavë nga Lulja La
Torte e shpejt me kakao
Torte të vogla me pudingë