Torte me jogurt dhe kokos
Torte me jogurt dhe kokos

Torte me jogurt dhe kokos

Kuzhint.com

Perberesit:

2 Gota jogurt,

2 Gota sheqer,

2 Gota miellë,

2 Gota kokos,

1 Gote vaj,

2 Pako sheqer vanille,

2 Pako pecive,

Pergaditja:

Nje gote = 1/4 Liter

Te gjithe perberesit i hedhim ne nje ene te thelle i perzime me mikser pastaj e hedhim masen ne nje tepsi te lyer me vaj duke e sheshuar mire.

Te pjeket ne temperatur 180 Grad per 15 minuta.

Te servohet e ftohet duke ia bashkangjitur edhe pak ajke te rrahur.

Dekorimin e embelsires mund ta beni me pak kokos, sheqer pluhur, festek ose cokolate te shkrire.

Burimi:chefkoch. de


Fjalet kyqe : embelsira  torte  jogurt  kokos  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Bakllavë nga Lulja La
Role me spinaq
Majonez ne kushte shtëpije