Sallate me laker jeshile, fasule syzeza dhe kikirika!
Sallate me laker jeshile, fasule syzeza dhe kikirika!

Sallate me laker jeshile, fasule syzeza dhe kikirika!

Kuzhint.com

Përbërësit:

-1 koke laker mesatare (jeshile),

- gote kikirika te pa kriposur, te pjekur pak,

-0, 5 kg fasule te zeza te ziera,

-0, 5 gjethe koliander (ose majdanoz nese nuk gjeni),

-I perzieni te gjithe perberesit:

4 luge te medhavaj ulliri,

2 speca djeges turshi, te vegjel,

2 luge te medha xhinxher te grire,

2 hudhra te shtypura,

1 luge te vogel sheqer kaf ose mjalte,

1 luge te madhe salce soje,

Pergatitja:

I perzieni te gjithe perberesit pervec vajit te cilin ja hedh pak nga pak duke I perzier qe te trashet disi.

I bashkon me sallaten dhe I le pak ne frigorifer.

Nga tegatuajm.


Fjalet kyqe : sallata  sallate  laker  jeshile  fasule  syzeza  kikirika  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Disa barna natyrore per parandalimin e dhimbjes  se veshit
Biskota dhe djathë
Ëmbelsirë me krem vishnje