Mask me vez per nje fytyr te bukur(video)
Mask me vez per nje fytyr te bukur(video)

Mask me vez per nje fytyr te bukur(video)

Kuzhint.com

Per kete maske shume te thjesht dhe te shpejt na duhen si perbers vetem : nje veze e fresket, dy ene te vogla, nje furqe nje pirun, nje peshqir i laget dhe disa fasho ose gaza.

Pergaditja : Thyejm vezen dhe e ndajm veq e veq te bardhen nga e verdhe neper enet e siper permendura pastaj me nje pirun e rrahim vetem te bardhen e ves dhe me nje furq e lyejm fytyren njeher pastaj siper ia vendosim fashat dhe prap e lyejm siper dhe e lem te qendroj ashtu 30 minuta ku ne fund pasi te kaloj minutazha e hekim fashen ngadal nga fytyra dhe me nje peshqir te lagur ngadal dhe lehte e pastrojm fytyren.


Fjalet kyqe : keshilla  mask  fytyr  bukur  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kifle me peta te gateshme
Petulla amerikane
Rafaello