Sallat me mishe lope dhe patate
Sallat me mishe lope dhe patate

Sallat me mishe lope dhe patate

Kuzhint.com

Per ta pergaditur ju duhen keta perberes: Patate te ziera Mishe lope i prere ne copa pastaj i pjekur ne tigan me vaj, krip dhe piper. Pasi te pjeket mishi ia shtojme patatet e ziera, gjalp te perzier me ereza te gjelberta.

E perzime me luge gjelle dhe e lem mbi zjarr vetem 3 minuta. Per salaten ju duhen keta perberes: Salate e gjelber Domate Kastraveca Qepe Uthull, vaj, krip dhe pak piper i bardhe. Ju beft mire! Receta eshte e gatuar nga>>http://tegatuajm. com/


Fjalet kyqe : sallata  sallat  mishe  lope  patate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kroassant me parmesan dhe hudher
Kifle me buding
Krempite më ndryshe