Embelsir me çokolada te vogla me ngyra nga Lulja La
Embelsir me çokolada te vogla me ngyra nga Lulja La

Embelsir me çokolada te vogla me ngyra nga Lulja La

Kuzhint.com

Perbersit per peten;

  • 2 veze
  • 1 gote qumesht
  • 1 gote vaj
  • 1 gote sheqer
  • 1 peciv
  • 1 vanil
  • 12 luge mielle
  • qokollada te vogla me ngjyre si ne foto

Pergaditja;

Ne nje ene i perziejm te gjithe perbersit e mesiper bashke dhe brumin e fituar e shtrim ne nje tepsi drejtekendeshe dhe e pjekim ne temperatur 200 grad per 15-18 minuta dhe pasi te jet pjekur pandispanja e lem pak qe te ftohet dhe pastaj e prejm ne pjes te barabara

Ju beft mire nese e gatuani!


Fjalet kyqe : embelsira  embelsir  qokolada  vogla  ngyra  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte e pa pjekur
Pule me orize dhe champignons
Sardele te Marinuara