Salat me avokada dhe domate
Salat me avokada dhe domate

Salat me avokada dhe domate

Kuzhint.com

Perberesit:

2 Avokado, 2 Domate,

2 Luge gjelle leng limoni i fresket,

3 Luge gjelle korianda e fresket e prere ne cope,

Krip dhe piper sipas deshires,

Pergaditja:

Avokados ia largojme berthamen dhe levoren dhe e presim ne katrore jo edhe shume te vegjel.

Domateve ia largojme pjesen e mbrendeshme dhe i presim ne copa me madhesi sa i kemi prere avokadon.

I bashkojme te dy perimet ne nje pjate pastaj ia shtojme lengun e limonit, kripen, piperin dhe korianden.

E perziejme me luge gjelle salaten dhe e servojme.


Fjalet kyqe : sallata  salat  avokada  domate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Embëlsir me vrima të mbushura me pudingë
Tortë me sherbet nga qumeshti
Role me krepa dhe banane