Rollad uragan
Rollad uragan

Rollad uragan

Kuzhint.com

Përbërësit;

Pandispanja;

7 te verdha te ves,

7 te bardha te ves,

10 lugë sheqer,

1 lugë gjelle kakao,

3 lugë miellë,

01/02 lug sode bikarbone,

4 vezë, 10 g sheqer,

4 lugë miellë,

Qumësht 3 dl,

2 brinjë çokollatë gatim,

25 gr margarinë.

Përgatitje:Bashkojm miell, sheqer, kakao shtatë te verdha te ves dne soden e bukes.

Shtojm masen nga shtatë te bardhat e vezeve dhe butësisht përziejme çdo gjë së bashku.

Hidhen në një tepsi të madhe per pjekje dhe piqen në 180 grad C për rreth 25 minuta.

Pasi te piqet e jekem nga tepsia dhe te ngrohtë e mbeshtjellim me një leckë të lagur si role.

Qumështine e ziejm me sheqer miell dhe vezë.

Ftohet dhe ne të shtoni margarinë.

Përzierje e ndajm në dy pjesë dhe njëren pjesë e përziejm me çokollatë të shkrirë.

Shrtriej poshtë pandispanjen e përgatitur dhe e lyejm me krem ​​të bardhë pastaj mbi te i qesim krem te ​​errët.

Tani peta rrokulliset në mënyrë si eshte e vendosur dhe nga ajo e formojm nje tortë rolle e lyejm siper me krem çokollatë te shkrirë dhe e dekorojm me feta bajame. coolinarka


Fjalet kyqe : embelsira  torte  uragan  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Salate verore me mishë pule dhe perime
Embelsir me peta te gateshme
Smoothie per pastrimin e stomakut